Rekrutacja: tel. +48 22 656 62 56, PKiN, VIII piętro, pokój 803A

O szkole

Akademickie Liceum Ogólnokształcące przy Wszechnicy Polskiej powstało w odpowiedzi na potrzeby współczesnego rynku pracy. Zapraszamy wszystkich ósmoklasistów do kontynuacji nauki z zakresu języków obcych i informatyki. Nasza 20-letnia praktyka akademicka pozwoliła na stworzenie unikatowego programu nauczania języków w klasach angielsko-włoskich oraz angielsko-hiszpańskich wraz z rozszerzoną wiedzą informatyczną. 

Zadowoleni studenci Wszechnicy Polskiej

Stawiamy na kameralne 18-osobowe klasy, indywidualne podejście do ucznia oraz nowoczesne metody nauczania, takie jak: 

 • Nauczanie projektowe – Łączymy wiedzę z wielu dziedzin nauki w ramach grup projektowych prowadzonych w języku obcym. 
   
 • Wykwalifikowana kadra – Nauczyciele akademiccy, którzy wykładają przedmioty specjalistyczne na kierunkach filologicznych oraz bezpieczeństwie wewnętrznym, jak również nauczyciele egzaminatorzy ECDL, dzięki którym możemy przeprowadzać egzaminy ECDL w szkole. 
   
 • Tutoring – Rozwijanie indywidualnych cech oraz kompetencji ucznia, opierające się na relacji człowieka z człowiekiem, tutora z podopiecznym. Jest to podejście spersonalizowane, uwzględniające to, że każdy jest inny i że nasze życie i rozwój odbywają się jednocześnie w wielu sferach. 
   
 • Dbamy o rozwój naszych uczniów w obszarze wiedzy, emocji, relacji społecznych i aktywności fizycznych.
   
 • Absolwent liceum, to młody człowiek świadomy swoich mocnych stron, potrafiący decydować o sobie, podejmujący wyzwania, potrafiący planować swoje działania, wyznaczać cel i drogę do jego osiągnięcia.

Zadowoleni studenci Wszechnicy Polskiej

O Szkole

Akademickie Liceum Ogólnokształące ...

Dowiedz się więcej ...

Tagi
Ostatnie wiadomości
Ósmoklasisto, nadal nie wybrałeś szkoły średniej? Wahasz się, czy…
Dzień Otwarty 17 czerwca 2019 r. Zapraszamy wszystkich ósmoklasistów…
Tracking Code: Standard (Asynchronous) "FIVE_MEDIA_Liceum_retargeting" ----------------------------------------------------------------------------------------------